چقدر خنده داره . . .


چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت به درگاه الهی دیر و طاقت فرسا میگذره ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

چقدر خنده داره که 50 هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه، اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم کم به چشم میاد!

چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!

چقدر خنده داره که وقتی می خواهیم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به فکرمون نمی یاد تا بگیم اما وقتی که می خوایم با دوستمون حرفهای صدتا یه غاز بزنیم هیچ مشکلی نداریم! تازه وقت هم کم میاریم.

چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمان به وقت اضافه می کشه لذت می بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی که مراسم دعا و خطابه و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می کنیم و آزرده خاطر می شیم!

چقدر خنده داره که خوندن یه صفحه و یا بخش از قرآن یا کتاب دعا سخته اما خوندن 100 صفحه از یه کتاب رمان آسونه!

چقدر خنده داره که سعی میکنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزو کنیم اما به آخرین ردیف یک مکان مذهبی مثل مسجد یا جایی که راجع به خدا و دین و روز قیامت سخنرانی می کنند تمایل داریم!

چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما بقیه برنامه ها رو سعی می کنیم تو آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می کنیم و برای همدیگه هم با آب و تاب تعریف می کنیم اما سخن خدا و قرآن رو به سختی باور می کنیم!

چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدن به بهشت برن!

چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته شود همه جا را فرا می گیرد اما وقتی که سخن و پیام الهی رو می شنویم کلی در مورد گفتن و یا نگفتن اون فکر می کنیم! و آخر سر هم بی خیالش می شیم!

خنده داره ؟ اینطور نیست؟!

دارید می خندید؟

دارید فکر می کنید؟

این حرفارو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاس گزار باشید که او خدای خوب و مهربون و دوست داشتنی ای است.

آیا این خنده دار نیست که وقتی که می خواهید این حرفارو به بقیه بزنید خیلی ها رو از لیست خودتون پاک می کنید بخاطر اینکه مطمئنید که اونها به هیچ چی اعتقاد ندارند؟!!!
خنده داره؟ ...... یا تاسف آوره؟

 

/ 12 نظر / 67 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

عید سعید «قربان» ، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک

مرد کاغذی

سلام حرفِ حق جواب نداره[خجالت] پیداتون نیست؟![چشمک] التماس دعا[گل]

مرد کاغذی

سلام حالمان خوب است غم کم می خوریم کم ک نه، هر روز کم کم می خوریم ........ بعله دیگه[گل]

مجتبی بشیری

بهتر بود همه جا می نوشتی فکر کنین خنده داره یا تفکر برانگیزه. واقعا همه مواردی که گفتی تفکر برانگیزه. کاش بیشتر بیاندیشیم. افلا یعقلون.

40010010

........اما شیرین تری لحظه انتظار وقت اذان و نماز اول وقته .

رهگذر

سلام بانو ببخشیدشماتاحالایک ساعت عبادت کردین؟ مطمئنم یکساعت فیلم نگاه کردین حالا برام سئواله چرااینهاروباهم مقایسه کردی؟ اینهااصلاهیچ ربطی ندارن به جز ربط یک ساعت ای کاش بجای این ربطهای نامربوط چیزهاییوباهم مقایسه میکردین که ازجنس همدیگه بودن باورکردن شایعات روزنامه کجاوباورکردن مسائل قرآن کجاهرچند شمانگران نباش چون درموضوع باوربطورکل آدماخنگ میزنن فرقی هم نمیکنه مثلاهمین قرآن که شمامثل یه خنگ باورش کردین ولی برید بخونیدش ببینید چیاتوش هست دقیق بخونیدش تابراتون سئوال بشه قرآنم خوب ودرست باورنکردین درکل میخاستم بگم که مثالهاتون بیربط بودن

گلی

سلام خوبین من از وبلاگتون خوشم اومده میشه من و به وبلاگتون لینگ کنید http://desertecosystem.persianblog.ir/ در ضمن از نطرتون استقبال میکنم لطفان ازش دیدن کنید